IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Regulamin forum

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar

http://last-bastion.forumpolish.com
Liczba postów : 202
Dołączył/a : 25/11/2016

#1PisanieTemat: Regulamin forum   Sob Lis 26, 2016 11:40 am

I. Postanowienia Ogólne

1. Regulamin jest lekturą obowiązkową. Idąc dalej tym tropem, nieznajomość regulaminu nie zwalnia z kar.
2. Treści na forum zostały stworzone dzięki użytkownikom Vexa, Thresh oraz Jhin, część z nich została pobrana za pozwoleniem administratora z forum Valoran.eu.
3. Po zapoznaniu się z regulaminem, należy się zapoznać z systemem oraz fabułą rozgrywki.
4. Konta, których właściciele nie udzielają się na fabule dłużej niż przez 1 miesiąc (4 tygodnie) bez żadnego usprawiedliwienia są przenoszeni do grupy Martwi lub Nieaktywni.
5. Każdy gracz może prowadzić maksymalnie 5 postaci, z czego 4 i 5 konto można utworzyć za pozwoleniem administracji.
7. O wszystkich zmianach w regulaminie, fabule lub systemie, administracja będzie informowała poprzez dział Ogłoszenia lub ogłoszenia na górze strony.
8. Jeśli regulamin czegoś nie obejmuje, nie oznacza to, że nie jest to dozwolone. W takiej sytuacji decyzję podejmuje administracja.
9. Gracz ma obowiązek wysłać wiadomość prywatną do dowolnego członka administracji z oświadczeniem, iż zapoznał się z regulaminem oraz wypisania w tejże wiadomości odnalezionego w regulaminie niepasującego słowa (dotyczy tylko pierwszego konta danej osoby).


II. Zasady zachowania na forum

1. Użytkownik powinien szanować innych. Chcemy uniknąć nieprzyjemnych sytuacji typu kłótnie lub tzw. flame war.
2. Moderatorzy i Administratorzy powinni powstrzymać dalszą kłótnię,
w przypadku nieobecności tychże, użytkownik ma obowiązek zgłaszać wszelkie kłótnie administracji.
3. Na forum dozwolone są słowa potocznie uważane za przekleństwa w sporadycznej ilości pod warunkiem, że nie będą one wymierzone w innego użytkownika bądź stosowane nagminnie. Inna zasada dotyczy wątków fabularnych.
4. Zabronione jest pisanie kilku wiadomości pod rząd. Jedynym odstępstwem od tej zasady jest wymóg napisania kolejnego posta fabularnego w danym temacie po odnotowanym wyjściu z niego.
5. Zabronione jest reklamowanie innych stron oraz for bez zgody administracji i poza wyznaczonym do tego miejscem.
6. Bez zgody administratora gracz nie ma prawa zmieniać niczego w swojej Karcie Postaci. Wszystkie zmiany zapisujemy w nowym poście pod tematem (zdobyte przedmioty bądź zmiany w ekwipunku) lub - w przypadku drastyczniejszych zmian, tudzież umiejętności - w odpowiednio wydzielonym do tego temacie.


III. Zasady pisania na fabule

1. Zasady wypisane w II rozdziale regulaminu w dużej mierze stosują się również do gry na fabule.
2. Jeśli brakuje tematu z jakimś miejscem - załóż je. Napisz krótko, co to za miejsce lub opisz je dokładnie i po odstępie napisz czynność swojej postaci jeśli takowa następuje.
3. Wbrew zasadzie 3. z punktu II, na fabule jest możliwość używania przekleństw w dużej ilości do podkoloryzowania wypowiedzi postaci, nie muszą być one cenzurowane. Mimo wszystko administracja uprasza się o zachowanie umiaru aby nie godzić dobrego smaku użytkowników.
4. Nie powinniście mieć pretensji do tego, jak czyjaś postać odezwała się do twojej czy też co jej zrobiła - zachowaj uraz dla siebie, ponieważ to jest tylko gra, a gracz nie jest swoją postacią.
5. Pamiętajcie, że na forum mogą wchodzić młodsi użytkownicy! Więc prosimy o to, aby ewentualne erotyczne sceny +18 zostały odpowiednio oznaczone przed postem lub schowane w tagu [ spoiler ].
6. Jeśli macie jakieś uwagi lub propozycje dotyczące rozgrywki, możecie je śmiało zgłaszać w odpowiednim dziale.
7. Jeśli opuszczasz temat, napisz na końcu postu z/t.
8. Walki może przeprowadzać dowolny Mistrz Gry bądź gracz wyznaczony na bezstronnego sędzię.
9. Prosimy o nierobienie błędów ortograficznych w postach.
10. Jeśli osoba grająca posiada multikonto, to jej postacie nie mogą spotkać się bez udziału w tym osoby trzeciej typu postać innego gracza; między własnymi multikontami nie można handlować.
11. Posty fabularne powinny zawierać minimum 5 zdań złożonych. Posty z mniejszą zawartością zdań będą karane upomnieniami, a potem ostrzeżeniami.
a) Nie dotyczy to opisów lokacji. Gracz opisuje lokację tak, jak chce. Może również dodać obrazek i po prostu krótko opisać, co się zazwyczaj dzieje.
12. MG na prośbę innych graczy ma prawo wkroczyć do fabuły i odblokować ją w przypadku nieaktywności użytkownika wynoszącej więcej niż dwa tygodnie. Jeśli wieloosobowa fabuła już jest prowadzona przez MG, ma on prawo do przejęcia nieaktywnej postaci bądź ją zignorować w przypadku gdy nie poczyniła żadnych znaczących akcji.
13. MG ma również prawo wkroczyć do fabuły gracza bez zapowiedzi ze zdarzeniem losowym.IV. Avatary i Sygnatury

1. W avatarze należy umieścić obecny wygląd swojej postaci. Powinien się on zgadzać w większym stopniu, nie licząc stroju.
2. Nie ma większych wymagań dotyczących tego, z czego może pochodzić postać. Jedynie uprasza się o to, aby nie było to zdjęcie realnej osoby.
3. Ani avatar, ani sygnatura nie mogą zawierać treści erotycznych, rasistowskich ani urażających czyichkolwiek uczuć religijnych, politycznych czy poglądowych.
4. Żadna z grafik dotycząca gracza nie może odsłaniać zbyt dużo postaci (miejsca intymne muszą być zasłonięte). Jeśli postać jest innej rasy niż ludzka, kwestię rozstrzyga administracja. Kunegunda.
5. Wymagany rozmiar avatara to 250 szerokości oraz 400 wysokości, zaś maksymalny rozmiar obrazka w sygnaturze to 560px szerokości oraz wysokość nie większą niż 300px. Można umieścić ilość grafik nieprzekraczającą liczby 4 oraz o równej wysokości nie większej niż 500px.
6. Zarówno w avatarze, jak i sygnaturze mogą pojawić się teksty oraz napisy, aczkolwiek nie mogą one uderzać w dobry smak innych użytkowników.
7. W sygnaturze lub w polach profilowych należy umieścić linki ułatwiające MG oraz administracji prowadzenie Twojej fabuły, między innymi kartę postaci.


V. Zasady Chatboxa

1. Osoby, które mają @ () przed nickiem są moderatorami chatboxa. To oni najczęściej reagują, kiedy wymaga tego sytuacja i pilnują porządku na krzykopudle.
2. Chatbox jest narzędziem do porozumiewania się z innymi użytkownikami, czy to w sprawach fabularnych, aby zadać pytanie dotyczące forum, albo nawet luźno porozmawiać o różnych tematach.
3. Wszelkie, bezsensownie ciągnięte lub rażące innych kłótnie będą kończyły się na usunięciu z chatboxa, jeśli pomimo upomnień osoba wciąż będzie sprawiała problemy, zostanie on/ona zablokowany na 24 godziny.
4. Nie należy na chatboxie poruszać tematów mocno podchodzących pod erotykę, nazizm, nie można również obrażać innych kultur, religii czy rasy etnicznej.
5. Zakazuje się obrażania pozostałych użytkowników forum.
6. Wszelkie obrazki większe niż 150x150 px wielkości umieszczamy w tagach [ spoiler ]!
7. Prosimy o nie spamowanie znakami interpunkcyjnymi lub bezsensownymi wiadomościami liczącymi po jednym słowie lub znaku w dużej ilości. Jedynym zrozumiałym przypadkiem jest napisanie pojedynczej kropki w celu odnowienia czasu do wyrzucenia z chatboxa.
8. Zabrania się odgrywania scenek erotycznych na chatboxie.
9. Każdy gracz ma prawo wejść na chatboxa i zapytać się o jakąś kwestię dotyczącą forum lub po prostu poprosić kogoś o fabułę.
10. To, że coś nie znalazło się w regulaminie nie oznacza, iż jest to dozwolone. Kwestie nieujęte w regulaminie rozstrzyga administracja.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Regulamin forum
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Last Bastion :: 

Institute of War

 :: Regulamin
-
Wymiana
Forum oparte na realiach gry firmy Riot Games, League of Legends. Styl został wykonany przez Przyczajoną Grafikę z Monochrome Layouts. Prosimy uprzejmie o niekopiowanie treści zamieszczonych na łamach forum.
Fragment kodu w ogłoszeniach: ©corazon