IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Aktualizacje forum

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar

http://last-bastion.forumpolish.com
Liczba postów : 202
Dołączył/a : 25/11/2016

#1PisanieTemat: Aktualizacje forum   Czw Lut 23, 2017 1:31 am

W tym temacie zawarte zostaną wszystkie aktualizacje na forum. Oczywiście wraz z ich krótkim omówieniem.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar

http://last-bastion.forumpolish.com
Liczba postów : 202
Dołączył/a : 25/11/2016

#2PisanieTemat: Re: Aktualizacje forum   Nie Lut 26, 2017 8:28 pm

Aktualizacja #1

Zamieszczono nowe opisy organizacji. Zostały one zebrany w jednym temacie, opisane w nieco inny sposób. W tym temacie przedstawiliśmy wszystkie najważniejsze kanoniczne, które będą grywalne na forum, a także dodaliśmy dwie od siebie.

No i zmiana nieudokumentowana, tuż przed/po zamknięciu rejestracji i postowania na forum zmieniłam ogłoszenia oraz banner. Być może zrobię niewielkie zmiany w layoucie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar

http://last-bastion.forumpolish.com
Liczba postów : 202
Dołączył/a : 25/11/2016

#3PisanieTemat: Re: Aktualizacje forum   Pon Lut 27, 2017 2:48 pm

Aktualizacja #2

Tak więc druga aktualizacja, tym razem kilka kwestii wyglądowych. Być może też dlatego, że zepsułam jak zwykle wygląd (patrz, obrazek na dole) i usunęłam część kodu CSS. Na szczęście kryzys został już zażegnany i być może dołożę jeszcze kilka udogodnień.

Poza stroną główną zmienił się też styl profilu przy postach (wysuwane pola profilowe oraz odnośnik do karty postaci tuż pod avatarem - być może w przyszłości będzie ich więcej w zależności od ustaleń systemowych), rozwijane pola profilowe, a także wystrój części tematów systemowych. W przypadku sugestii co do wyglądu proszę pisać do mnie na PW albo łapać na chatboxie.

W miarę tego, jak mój internet będzie się zachowywał w najbliższych godzinach, być może zrobię HTMLowy wzór Karty Postaci.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar

http://last-bastion.forumpolish.com
Liczba postów : 202
Dołączył/a : 25/11/2016

#4PisanieTemat: Re: Aktualizacje forum   Pon Mar 06, 2017 2:24 pm

Aktualizacja #3

Rozpoczęto prace nad opisami państw-miast w nowym, specjalnie przeznaczonym na nim dziale. Zostaną umieszczone tutaj wszystkie informacje dotyczące tychże, zarówno sam opis dotyczący historii i ustrojów (oraz tym podobnych), a także miejsca charakterystyczne. Również zaczęliśmy pracę nad wierzeniami i tradycjami na naszym kolorowym lądzie. To będzie praca prawdopodobnie na o wiele dłuższy czas niż zakładamy.

Lokacje w Bilgewater niemal zostały ukończone, powoli również tworzą się lokacje dla Ionii. Wynika to ze względu takiego, że jedynymi lokacjami jakie będzie mógł utworzyć gracz będą lokale mieszkalne oraz ewentualne lokacje związane ściśle z postacią.

Pragnę również uchylić rąbek dotyczący wzoru kart postaci, który - niestety albo i stety - się zmieni. Będzie on od teraz zapisywany w HTML, a także podzielony na moduły. Poniżej zaprezentowany jest moduł zwany metryką - tutaj zawrzecie charakter, wygląd oraz podstawowe informacje. Jest również moduł biograficzny na historię oraz uwagi, a także moduł profesji, jednak co do niego będą wyjawione informacje dopiero później.

Tak minął pierwszy tydzień (dobra, z hakiem). Wciąż przed nami jest ogrom pracy jednak wiemy doskonale że ona nam popłaci i z pewnością uda nam się uzyskać zamierzony efekt.

UWAGA do osób, które nie są na bieżąco!
Rejestracja na forum jest wyłączona, tak samo jak i pisanie postów na forum. Jedyną grupą, jaka może pisać na forum jest administracja. W przypadku pytań bądź chęci zawarcia wymiany (nie ukrywamy: wystartujemy wkrótce na nowo!) prosimy o kierowanie się z PW do Zero lub na GG 6704407 (Vexa).
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar

http://last-bastion.forumpolish.com
Liczba postów : 202
Dołączył/a : 25/11/2016

#5PisanieTemat: Re: Aktualizacje forum   Nie Mar 12, 2017 12:33 pm

Aktualizacja #4

Praca wre. Czy coś takiego, nie wiem, nie znam się na takich powiedzeniach. Powiem tyle, że wrzuciliśmy zalążek tematu z krainami Valoranu, który będziemy uzupełniać jak tylko pojawią się jakieś opisy dotyczące tychże. Na ten moment możecie się ponapawać opisem Twisted Fate'a dotyczącym Bilgewater oraz moimi (Vexy) dotyczącymi Voodoo Lands oraz Urtistanu. Niedługo pojawią się oczywiście kolejne informacje, również o terenach podległych Shurimie, Ionii czy Noxus. Warto raczej wiedzieć gdzie się toczy rozgrywka, czyż nie?
A, tak, w razie pytań o mapę: na pewno będzie. Postaram się ją wkrótce stworzyć, opierając się o starą mapę podaną nam przez Riot Games a także obecne informacje dotyczące takich krain jak Freljord, Shadow Isles czy Bilgewater. Niestety, zmiany pokazane ostatnio dotyczące Piltover oraz Noxus i Zaun są bardzo nie na rękę patrząc na obecne zasoby. Jeśli pokaże się kiedykolwiek większa wersja mapy, zastanowimy się nad skorzystaniem z niej na forum.

Również za niedługo wrzucimy rozległy temat dotyczący magii w naszym uniwersum, a przynajmniej jej ogólnikowe opisy. Na chwilę obecną oczekujemy na opis Alchemii. Wciąż czeka nas dużo pracy. Między innymi planuję zmienić trochę wygląd strony głównej forum, jednak to zostawię na sam koniec. Nie musicie się martwić. Nie będzie to zbyt drastyczna zmiana.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar

http://last-bastion.forumpolish.com
Liczba postów : 202
Dołączył/a : 25/11/2016

#6PisanieTemat: Re: Aktualizacje forum   Czw Mar 16, 2017 3:56 pm

Aktualizacja #5

Dzisiaj kolejne dwie aktualizacje. Jedną jest aktualizacja layoutu forum, głównie jeśli chodzi o działy.

(otwórz obrazek w nowej karcie dla pełnego rozmiaru)
Od tej pory już nie ma linków do podfor poniżej ramki z ostatnim postem, zdałam sobie sprawę że to wyglądało bardzo nieestetycznie bo nie pod każdym działem pojawiały się podfora. Od tej pory zamiast linków stałych, narzuconych przez system będą najważniejsze linki do podfor czy tematów na danym forum. Nie będę ich dawała zbyt wiele, po prostu najważniejsze.

Ponadto, drugą aktualizacją jest zmiana grup forumowych. Zamiast dotychczasowego podziału wg. ras odpowiadających mamy podział według grup istot. I tutaj pojawia się zapowiedź tego, co ma nadejść. Chociaż Riot już odchodzi od tego pomysłu, to jednak my, jako administracja forum, szczerze uważamy że pomysł przywoływaczy nadawałby się na forum. Na ten moment jednak będzie to wersja testowa, czyli może się jeszcze wiele zmienić, a nawet i ta grupa może zniknąć w czasie gry na forum. Więcej informacji jednak dowiecie się wkrótce. Na ten moment możecie poczytać na temat tych grup w nowopowstałym temacie o grupach. Informacje o Przywoływaczach pojawią się niebawem.

No i taka pomniejsza aktualizacja, do której doszło w międzyczasie. Na razie z tematu o świętach (wcześniej |Tradycje i Wierzenia) zniknęła wiara Nagakabouros. Jest ona oczywiście zapisana na boku i zostanie dodana do tematu o wiarach na Runeterrze kiedy tylko skompletujemy pozostałe. Nie martwcie się.

Również pragnę poinformować że trwają prace nad alchemią jako magią coby uzupełnić temat o magii o jej typy, a także nad technologią na Valoranie. Na pewno też dojdzie do aktualizacji regulaminu forum.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar

http://last-bastion.forumpolish.com
Liczba postów : 202
Dołączył/a : 25/11/2016

#7PisanieTemat: Re: Aktualizacje forum   Nie Mar 26, 2017 2:09 pm

Aktualizacja #6

Dzisiaj nieco mniej. Ponownie sprawa wizualna, czyli dodanie ikonek tematów (ikonki ogólne mogą ulec zmianie). Jak zapewne większość lub nawet wszyscy z was kojarzą, są to różnego rodzaju pingi z gry.
Co o nich myślicie? Wszelkie sugestie dotyczące ikonek proszę słać mi na gg (6704407), wtedy na spokojnie je zmienię na jakąś inną barwę, która nie będzie się odcinała za bardzo od forum.

Z nowości w formie tematowej mogę wyróżnić obiecaną wcześniej technologię, a także opis pierwszej rasy kanonicznej czyli Wyniesionych, niestety niegrywalnej (o powodzie możecie poczytać oczywiście z tematu).

Pewnie niewiele osób to zauważyło, ale do grupy "Postaci Niezależnych" został dodane - poza Zero, który już siedzi tam od parunastu dni - kilka kolejnych kont już utworzonych. Nie chcemy najprościej w świecie usuwać tych kont (ze względu na późniejsze zamieszanie pt. "kto pisał tego posta?"). Jest to swoista zapowiedź zmiany w liście postaci kanonicznych dostępnych do gry. Postaramy się ją za niedługi czas dodać wraz z pozostałymi postaciami.

Pojawiły się wizualne poprawki do tematu Kadry forum, wraz z wpisem o nowym administratorze - TFci - oraz rozpisanie nieadekwatnego już opisu.

Za niedługi czas powinien pojawić się pełen opis Shadow Isles, wstęp do fabuły forum oraz... kroniki fabularne. Jednak do tego pierwszego jest znacznie bliżej niż do drugiego.

@Poranny Edit
Zmieniono lekko ikonki nowych postów coby można było odróżnić tematy gdzie nie ma żadnych nowych od tych gdzie takowe są.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar

http://last-bastion.forumpolish.com
Liczba postów : 202
Dołączył/a : 25/11/2016

#8PisanieTemat: Re: Aktualizacje forum   Pon Mar 27, 2017 11:14 pm

Mini Aktualizacja #1

Szybki update. Możecie nacieszyć się nowym, niepsującym się (chyba) kodem ogłoszeń :love:

Zanim zapytacie: obrazek w lewym dolnym ich rogu jest zapowiedzią do przyszłego projektu, który być może wystartuje po ponownym starcie forum.

No i jeszcze właśnie trwa upload nowych emotek, możecie się nimi nacieszyć na razie tylko na chatboxie, który póki co został zastawiony przez Brauma ścianami... :crabby:
(mimo wszystko upload emotek może się przeciągnąć nawet na jutro ze względu na fatalny stan mojego internetu)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar

http://last-bastion.forumpolish.com
Liczba postów : 202
Dołączył/a : 25/11/2016

#9PisanieTemat: Re: Aktualizacje forum   Sob Kwi 01, 2017 1:11 pm

Systemowy Przeciek

Wydaje mi się, że to jest najlepszy czas na wyjawienie fragmentu systemu na forum. Jest to już finalna jego wersja, chociaż wymaga jeszcze od nas kilku "chwil" spędzonych na opisywaniu tematów tego dotyczących. Tak więc poniżej uchylamy rąbek tajemnicy dotyczący Chwały.

Chwała
Pierwszym elementem systemu jest właśnie Chwała. Pozwala ona na zdobywanie sławy w nieograniczonym stopniu poprzez wykonywanie questów i fabuł z MG i innymi graczami. Punkty Chwały pozwalają nam na zakupienie nowych umiejętności takich jak "Dravenizacja", "Producent Chrupków Poro", "Jestem Jarvan i Pomagam" oraz wielu, wielu innych. Ponadto, wprowadzenie do historii wątku dotyczącego spotkania Dravena dodaje 100 punktów startowej Chwały oraz pozwala na automatyczne użycie umiejętności "Ukradnij Kabanosa Królowej Ashe" w pierwszym poście fabularnym. Poniżej znajduje się lista umiejętności, które można kupić za punkty Chwały, każda z nich kosztuje 5 punktów.
  • Dravenizacja - przyodziewasz ten szaleńczy uśmieszek oraz charakterystyczne wąsy Dravena, dodają Ci one przyrost 0,005 punktu chwały na post fabularny.
  • Kentucky Fried Anivia - w swoim ekwipunku posiadasz kubełek Cold Wingsów z KFA (16 skrzydełek), zjedzenie ich pozwala Ci na zregenerowanie 1% zużytych punktów Świetności. Zjedzenie tego w pobliżu Anivii bądź Azira powoduje ich irytację oraz rozpacz, bo zjadasz ich pobratymców!
  • Producent Chrupków Poro - znasz sekretny przepis na Poro Chrupków. Dodatkowo jesteś w stanie zakląć je, przez co po zjedzeniu nawet jednego okruszka, biedna i niczego nie spodziewająca się ofiara zmienia się w małą, puchatą kulkę już na zawsze. Muahhahahahahaha! *khe khe* Futerko Poro...
  • Jestem Jarvan i Pomagam - w czasie sytuacji kryzysowej oraz zagrażającej bezpośrednio Twojemu życiu i zdrowiu możesz wykonać gest uniesienia dłoni w górę i... pogorszyć sytuację. W końcu jesteś Jarvanem i pomagasz. Zabić swoich sojuszników i siebie.
  • Dota lepsza - dodaje do Twojego ekwipunku kubełek popcornu w wybranym smaku oraz taunta powodującego natychmiastową walkę. I wymuszającego ucieczkę przed rozwścieczonym tłumem.
  • Wydojenie Alistara - podobno "Tego nie wydoisz", ale jednak Ci się udało. Szkoda tylko że to mleko to po prostu lura. Podobno dalej niezłego kopa, ale powoduje kaca mordercę już po pierwszym łyku. Nie dziwne że Alistar przestrzega że "Tego nie wydoisz".
  • Honorowy Dawca Krwi - pięknie. Po raz kolejny spowodowałeś buff Vladimira. Teraz hemomanta nie potrzebuje już własnej krwi bo ma twoje nieograniczone zasoby.
  • First Blood - możesz się poczuć jak Annie zabita przez Vladimira. Nie, nie ma z tego żadnych bonusów.

...oraz wiele innych, które z pewnością niedługo zostaną pokazane.

Tak więc dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne edycje Systemowych Przecieków. Do zobaczenia!

Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za uszczerbki na zdrowiu spowodowane lekkimi atakami śmierci (głupawkus pospolitus). Przed użyciem Punktów Chwały zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do witryny forum bądź skonsultuj się z administratorem lub farmaceutą, gdyż każdy Punkt Chwały niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar

http://last-bastion.forumpolish.com
Liczba postów : 202
Dołączył/a : 25/11/2016

#10PisanieTemat: Re: Aktualizacje forum   Nie Kwi 16, 2017 4:20 pm

Aktualizacja #7
Lekkie sprostowanie do powyższego: oczywiście powyższa notka jest primaaprilisowym żartem.

Lista aktualizacji jakie pojawiły się na forum dotychczasowo (od ostatniej aktualizacji 26 marca):
1) Aktualna fabuła, czyli temat w którym możecie zapoznać się z obecnymi wydarzeniami.

2) Streszczenie fabuły oraz (w przyszłości) kalendarium, tutaj będą zapisane wszystkie ważne wydarzenia, podzielone na - spoiler- Erę Wojen Runicznych oraz Erę Odnowienia Równowagi.

3) Nowe opisy ras:
a) Dodano opis świeżutkiej w uniwersum rasy - Vastajów.
b) A także autorskiej rasy - Animalistów.
c) Oraz Zrodzonych z Pustki.
d) Wilkołaki również zawitały na forum.

4) Grafiki:
a) Zaktualizowano obrazek w Aktualnej Fabule
b) Dodano obrazek do Technologii

Również pragnę poinformować, iż trwają prace nad kalendarium. Niestety jest to dość ciężkie zadanie zważywszy na to, że lore Ligi jest bardzo pogmatwane, jednak czego się nie robi na rzecz swojego forum.
Plan na najbliższy czas: Spaczeni (wszyscy), Przywoływacze, Wiara na Valoranie, Eksperymenty, wymagania na grupy oraz kanony. Uwaga, kolejność może nie być taka jak podana, mioże się różnić oraz mogą się pojawić nowe jej elementy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar

http://last-bastion.forumpolish.com
Liczba postów : 202
Dołączył/a : 25/11/2016

#11PisanieTemat: Re: Aktualizacje forum   Pią Cze 09, 2017 7:55 am

Aktualizacja #8

W związku z nieoczekiwaną sytuacją prywatną u Vexy, Twisted Fate przejmuje pieczę oraz opiekę nad Forum. Ze wszystkimi pytaniami należy uderzać właśnie do TF.Z racji tego, że jestem nieco do tyłu z eventami w LoLu, będę musiała to wszystko nadrobić, aby uzupełnić to, czego Vexa nie była wstanie. Nie będę owijać w bawełnę, że postawienie tak dużego i ambitnego projektu, przynajmniej na razie w pojedynkę, nie będzie łatwe. Jest możliwe, ale potrwać to może dłużej niż zazwyczaj.
Dlatego wszelka pomoc, z Waszej strony będzie mi bardzo na rękę i na pewno zostanie wynagrodzona fabularnie!

Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc, która dołoży cegiełkę do tworzenia forum!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content


#12PisanieTemat: Re: Aktualizacje forum   

Powrót do góry Go down
 
Aktualizacje forum
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Last Bastion :: 

Institute of War

 :: Tablica Ogłoszeń
-
Wymiana
Forum oparte na realiach gry firmy Riot Games, League of Legends. Styl został wykonany przez Przyczajoną Grafikę z Monochrome Layouts. Prosimy uprzejmie o niekopiowanie treści zamieszczonych na łamach forum.
Fragment kodu w ogłoszeniach: ©corazon