IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Wyniesieni

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar

http://last-bastion.forumpolish.com
Liczba postów : 202
Dołączył/a : 25/11/2016

#1PisanieTemat: Wyniesieni   Pią Mar 24, 2017 4:36 pm

Wyniesieni

Rasa niedostępna dla graczy

Ostatni raz kiedy widziano Imperatora Azira jako człowieka został zapomniany nawet przez najstarszych mędrców, jego postawę opisuje się jedynie w księgach oraz zwojach z tamtego okresu. Obecnie jednak sam imperator cieszy się ogromem zdrowia oraz wiedzy, dzięki którym jeszcze lepiej rządzi swoim krajem, Shurimą. Wciąż jednak niestrudzenie poszukuje Xeratha, który zdradził go i doprowadził do upadku państwa-miasta. Młody-stary bóg uczy się na swoich błędach i uczyć się będzie przez całą pozostałą wieczność.


Geneza

W zamierzchłych czasach, ponad tysiąc lat temu Imperium Shurimy tętniło życiem. Dla nich była to niemal złota era, nawet mimo nadciągającego zła związanego z Wojnami Runicznymi. Do tej pory jeszcze nikt, nigdy nie myślał że coś takiego może nadejść, jednak zwartość i gotowość do działania pozwoliła na powstrzymanie wszelkich wrogów. Pomógł w tym Rytuał, w czasie którego używa się Dysku Słonecznego. Pierwszymi Wyniesionymi w ten sposób zostali dwaj bracia, Nasus i Renekton. Pod ich wodzą wojska zdołały odeprzeć obce siły i zachować sytuację Imperium w niezachwianym stanie. Ogromne, niemal boskie, antropomorficzne figury poprowadziły do boju, zgniatając oponentów swoją nowo nabytą siłą. Jeden z braci - Nasus - uznał ten artefakt za starszy nawet od samego imperium, można więc sądzić, że tak naprawdę przed nimi było jeszcze wielu innych, ale oni gdzieś przepadli bez najmniejszego śladu.

Drugim ważnym punktem w genezie był de facto upadek Shurimy, około tysiąca lat temu. Wtedy też młody, zbyt pewny siebie imperator Azir chciał, aby każdy inny kraj mógł skorzystać z ich kultury oraz sposobu życia. Być może wymagałoby to podbijania innych królestw, a może też i wystarczyłoby zawarcie z nimi odpowiedniego traktatu. Jednakże, naczelny Mag Shurimy, Xerath, skonsultował z młodym władcą skorzystanie z rytuału wyniesienia. Jako jeden z mędrców posiadł wiedzę, jednak kiedy mu ją przekazywano, nikt nie sądził że mógłby dokonać takiego czynu jakiego podjął się później. Zaślepiony chęcią rozszerzania swego imperium Azir przystał na propozycję zdradzieckiego maga, wierząc w jego dobre intencje. Wiadome jednak jest to, że wśród tych wieści przekazywanych magom było wiele ostrzeżeń dotyczących odbycia rytuału.

W czasie trwania, Mag zdradził swojego imperatora i zepchnął go z Kręgu, samemu zdobywając przeznaczoną moc. Jego czyn sprawił, że Imperium zostało zapomniane na tysiąc lat, a on, wraz z Renektonem zostali zamknięci w jednej ze starożytnych komnat.

Rytuał

Niewiele osób tak naprawdę wie o całym tym rytuale. Wiedza o nim jest przekazywana z mędrca na mędrca, każdy doradca króla dzierży w swym umyśle wiedzę o Wyniesieniu, jednak nie może z niej korzystać do czasu kiedy sam imperator czy imperium nie było w stanie największego zagrożenia. Jeśli już ktokolwiek o nim się dowiaduje, mówione jest mu o samym sposobie oraz o tym, że zdobywa się ogromną moc. Nie mówi się o tym, jaki jest to koszt. Najczęściej jednak traci się jakąkolwiek możliwość powrotu do ludzkiej postaci.

Na czym sam rytuał polega? Wymaga on wejścia na Krąg Wyniesienia znajdujący się w ścisłym centrum miasta-imperium, powyżej takich miejsc jak Wielką Świątynią, Oazą Zmierzchu oraz Placem Imperialnym. To tutaj jest największe skupisko mocy, szczególnie w godzinach południowych. Dysk może aktywować się jedynie raz na dwadzieścia lat, kiedy zbierze odpowiednią ilość energii. Jeśli sam rytuał nie odbędzie się w danym roku, wtedy energia nie przepada, zostaje skumulowana i śmiałek wkraczający na Krąg Wyniesienia już o wschodzie, w południe otrzymuje długo wyczekiwaną moc, kiedy to woda wytworzona przez magię Dysku spłynie na Okrąg i ukryje w swych objęciach wybrańca.

Sam rytuał można odbyć jedynie w dniu przesilenia letniego, kiedy to dzień jest o wiele dłuższy niż noc. Wtedy też przy Kręgu ustawia się najsilniejszych żołnierzy, którzy nie przepuszczą nikogo przez jedyne dwa możliwe wejścia w godzinach porannych. Jeśli śmiałek chcący uzyskać moc Wyniesionego przybędzie kiedy słońce już całkiem będzie widoczne na horyzoncie, energia z dysku nie obdarzy go mocą, jedynie będzie kumulowało energię dla siebie. W przypadku kiedy Dysk oddaje skumulowaną energię, tak naprawdę nie ma to większego wpływu na nową formę Wyniesionego. Tak naprawdę do rytuału rytuału również poza obecnością wymagane są długotrwałe szkolenia począwszy od końcówki grudnia. Mają one na celu sprawdzenia zachowania przyszłego Wyniesionego na różne sytuacje związane z Imperium czy samym Azirem. W rzeczywistości są one jedynie testem lojalności dla Imperatora po tym, jak Xerath zdecydował się go zdradzić.

Samemu Wyniesieniu towarzyszy ryzyko. Energia, która w południe uderza w pretendenta może albo nawet spopielić jego ciało, albo zmieni je bezboleśnie w coś zupełnie innego. Samo uczucie jakie temu towarzyszy jest ciężkie do opisania. Głównie dlatego, że po pierwszej godzinie oczekiwania osoba wpada w trans, w czasie którego po prostu dana jest mu rozmowa z Wyniesionym sobą. Od rozmowy w transie zależy, czy dany zostanie spalony, czy może się przemieni. W historii już doszło do czegoś takiego, że w czasie rytuału ktoś wyrwał prawowitego wyniesionego z transu i samemu wykorzystał w południe moc, która miała go wzmocnić. Został tym samym obdarzony niematerialnym ciałem z czystej energii, co miało być nie wiadomo czy karą, czy też może nagrodą za dokonany czyn, a prawowity właściciel tej mocy został uśpiony gdzieś wśród gruzów na tysiąc lat.

Istnieje druga metoda, jednak przez nią zdołał się przemienić jedynie Azir. Wymagało to od niego uratowania ostatniej swojej potomkini, Sivir. To fakt że została uleczona właśnie przez niego sprawił, że uzyskał swoją moc, nawet bez potrzeby odbywania rytuału w czasie przesilenia.

Cechy wyglądu

Wyniesieni w największej części przypominają antropomorficzne podobizny. Są znacznie wyżsi od ludzi, mierząc około trzech metrów - oczywiście jest to w dużej mierze zależne od postaci, jaką się przybierze. Przykładowo, Gdyby Renekton się nie pochylał, z pewnością byłby większy od wyprostowanego Nasusa. Ponadto, ich wygląd jest w dużej mierze zależny (tak samo jak umiejętności) od tego, kim byli w przeszłości i czym się zajmowali. Przykładowo Azir jako imperator oraz - de facto - młodzieniec z ogromnym zapałem dotyczącym przyszłości swojego królestwa był gotów nawet na podbój, a ptaki drapieżne są w stanie rozszarpać swoją ofiarę, co jest bezpośrednią aluzją do tych marzeń. Przykładem innym jest to, że Nasus przez swe życie - zarówno przed jak i po rytuale - studiował księgi dotyczące ciągu życia i śmierci, co dało mu taki a nie inny wygląd nawiązujący do egipskiego boga śmierci Anubisa, a jednocześnie umiejętności jakie otrzymał.

Cechy rasowe

Tak jak umiejętności każdego z Wyniesionych są zupełnie inne, tak ich cechy są niemal zbieżne w jednym punkcie. Są oni nieśmiertelnymi bytami bliskimi bogom. Nie da się ich w żaden sposób zabić, podobno są w stanie przeżyć "jedynie" wieczność, dzięki czemu teraz - według mędrców - Imperium Shurimy tak naprawdę upadnie jeśli spadnie na nie meteor. Tak, jest to dość żartobliwe stwierdzenie, jednak prawda jest taka, że Azira, tak samo jak i pozostałych Wyniesionych po prostu nie da się zabić. Pojawiają się jednak pogłoski po odczytaniu wynalezionych po ponownym powstaniu Imperium, że zniszczenie dysku może zarówno zakończyć dziedzictwo jak i uśmiercić stworzone już boskie istoty.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Wyniesieni
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Last Bastion :: 

Institute of War

 :: Encyklopedia :: Księga Istnień
-
Wymiana
Forum oparte na realiach gry firmy Riot Games, League of Legends. Styl został wykonany przez Przyczajoną Grafikę z Monochrome Layouts. Prosimy uprzejmie o niekopiowanie treści zamieszczonych na łamach forum.
Fragment kodu w ogłoszeniach: ©corazon