IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Zrodzeni z Voidu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar

http://last-bastion.forumpolish.com
Liczba postów : 202
Dołączył/a : 25/11/2016

#1PisanieTemat: Zrodzeni z Voidu   Nie Kwi 16, 2017 4:02 pm

Zrodzeni z VoiduNiczym Obcy wkraczają na nasze ziemie, siejąc wszelkie zniszczenie i strach. Pojawiają się w najmniej oczekiwanych momentach, wyłaniając się z portali otwierających się od czasu do czasu na całym świecie, a te są w stanie skazić teren czy jednostki wokół. Zadomowiły się w naszym świecie i na swój sposób go badają. Pożerają, dosłownie badają, zabijają. Są jak plaga pożerająca nasz świat.


Geneza

Nie jest tak naprawdę wiele wiadome o tym, jak powstali. Sądzi się więc, że w ich świecie - Pustce - zamieszkują jedynie te stworzenia, o których mowa. Nie wiadomo jak dawno temu powstał ten świat chociaż sądzi się że równocześnie z nami, a także nie jest znany powód otwierania się portali pozwalających im na przedzieranie się do naszego świata. Możliwości jest wiele, chociaż jedną z nich z pewnością nie są Wojny Runiczne: pierwszy portal Voidu otworzył się na długo przed nimi. Pierwsza Wojna Pustki - bo to o niej mowa - do tej pory zbiera swe żniwa w postaci panoszących się wciąż po świecie pierwszych stworzeń pochodzących z tamtego świata, nawet jeśli po kilku latach portal został zamknięty przez Aurelion Sola.

Nie mówi się jednak o głównym powodzie otwarcia tego pierwszego portalu prowadzącego do Pierwszej Wojny Pustki. Można sądzić, że była to niestabilność świata albo jej zachwianie w etapie tworzenia tej równowagi albo może boska interwencja. Według kultystów, sama ta rasa została stworzona kiedy zbuntowany syn Guidona, Ynrusa, który nie otrzymał możliwości opieki nad istotami ludzkimi. Zdecydował się on na stworzenie innego świata, który jeden z innych bogów i jednocześnie jego brat, Aurelion Sol, nazwał Pustką na znak pogardy. Miało być to oczywistą aluzją do tego, że Ynrus nic nie zdoła tam stworzyć, bo buntownicy nie mają prawa bytu. Jednak udało się tej boskiej istocie coś stworzyć. Rasę istot o nieokreślonym kształcie, pokrytych dziwnym pancerzem chitynowym - bądź nie - istniejących w dziwnym wymiarze o dominującej barwie fioletu, suchymi drzewami oraz dziwnymi masywami skalnymi. Niebo tam było czarne, wręcz granatowe, stworzone zostały ogromne struktury przypominające jaskinie czy chaotycznie zakreślone zamki. Lata zajęły nim stworzenia te się tam zaaklimatyzowały, a kolejne lata pozwoliły im na rozwój własnej "kultury". Stali się oni badaczami, szczególnie że swego czasu otworzyli swe drogi do pomniejszych nacji umieszczonych w Pustce. Nie różniły się za bardzo od Puskląt czy - jak to wielu ich nazywa, Zrodzonych z Voidu - pod względem budowy, bardziej pod względem kulturowo osobowościowym.

Któregoś dnia doszło do tej Pierwszej Wojny Pustki, prawda? Kult wspomina o jednym, dość konkretnym wydarzeniu przekazanym im w zwoju "wyplutego" z portalu, spisanego przez jedynego z Proroków, wciąż uwięzionego w tamtym wymiarze - stworzenia tak potężnego, że nie może przejść do Runeterry, inaczej doprowadziłoby to do zniszczenia obu wymiarów a także śmierci samego Proroka. Mówił on, że Ynrus któregoś dnia wstąpił w spór słowny z Aurelionem obrażającym jego istoty, który trwał około dwóch tygodni - licząc na nasze, gdyż w świecie Voidu czas nie płynie jak u nas. Każdy atak gniewu Ynrusa kończył się jednym: odruchami od niego niezależnymi, czyli w tym przypadku kichaniem. Tak jak do tej pory żadne akty gniewu się nie kończyły tak źle, jednak ostatni z nich otworzył portal. Tak, jeden z pierwszych portali w Icathii, który doprowadził do Pierwszej Wojny Pustki, kiedy to Pusklęcia w masowych ilościach dostały się do Runeterry.

Od tamtego momentu rozpoczęły się kolejne otwarcia portali z Voidu wynikające bardziej z naruszenia siatki strukturalnej wymiaru niż z kichnięć Boga. Gdzieś na Shurimie na długo po zatonięciu Imperium w odmętach piasku stworzony został rój Xer'Sai. W Dżungli Plag przez pojawienie się Kha'Zixa rozpętała się wielka wojna predatora z obcym. Pojawił się również badający wszystko poprzez dezintegrację Vel'Koz oraz kilka innych Puskląt. Jednak co tak naprawdę sprawiło, że te stworzenie zaczęły tak masowo trafiać na naszą ziemię? Kilka incydentów z Icathii sprzed ośmiu lat oraz pojawienie się kultu Pustki prowadzonego przez Malzahara. To on teraz jest ambasadorem Puskląt w tym świecie, a jego ciało więzi ogrom energii z tego świata.

Cechy Wyglądu

Bardzo ciężko jest je konkretnie sklasyfikować. Najłatwiej je przyrównać do silnie zmodyfikowanych owadów, chociaż zdarzają się mocne wyjątki od tej reguły. Ich ciała są pokryte mocnym pancerzem przypominającym naszą chitynę, mają bardzo wyróżniające się fioletowe oczy, które wyraźnie świecą i mają pionowe źrenice. U niektórych stworzeń zwanych Pusklęciami nie widać tego aż za bardzo, co nie zmienia faktu że jest to zdecydowana większość przypadków. Dominującymi kolorami ubarwienia są fiolety oraz czerwienie, jednak zdarzają się również inne.

Cechy Rasowe

Są one zdecydowanie najbardziej zależne od postaci. Część jest zdolna do lewitacji (Vel'Koz), inni są po prostu zwinni, malutcy i szybcy (miniaturowe Pusklęcia przywoływane przez Malzahara, portal Zz'Rot czy małe osobniki z roju Xer'Sai), a żołądki innych są dostosowane o ekstremalnego pożywienia czy nawet do dalszego jego przetwarzania (Cho'Gath oraz Kog'Maw). Cechy są przeróżne, jednak jedna jest wspólna: jednostki opierające się atakach fizycznych są pokryte mocną chityną chroniącą je przed ciosami mieczami, chociaż nie całkowicie, te jednostki potrzebujące utrzymywać się na dystans już takiej nie mają. Dodatkowo ich ciała mogą się dostosowywać (Kha'Zix) czy nawet w niektórych momentach wytwarzać ostre kolce mogące wystrzelić z ciała.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Zrodzeni z Voidu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Last Bastion :: 

Institute of War

 :: Encyklopedia :: Księga Istnień
-
Wymiana
Forum oparte na realiach gry firmy Riot Games, League of Legends. Styl został wykonany przez Przyczajoną Grafikę z Monochrome Layouts. Prosimy uprzejmie o niekopiowanie treści zamieszczonych na łamach forum.
Fragment kodu w ogłoszeniach: ©corazon