IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Kryształy Dusz

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar

http://last-bastion.forumpolish.com
Liczba postów : 202
Dołączył/a : 25/11/2016

#1PisanieTemat: Kryształy Dusz   Pią Cze 09, 2017 2:49 pm

Kryształ Duszy

”Życie jest czymś pięknym wyjątkowym, dlatego warto o nie dbać, tylko co tak naprawdę napędza duszę, skoro ona jest motorem dla ciała? Kryształy Dusz, są czymś, co wprawia w ruch nasze dusze i są dużo bardziej cenniejsze niż najdroższy skarb na świecie.”

Zanim przyszły adept magii pozna tajniki magii, musi znać kilka najważniejszych informacji jej dotyczących. Przede wszystkim skąd biorą się zdolności magiczne i możliwość kontroli, czy też panowania nad magią. Otóż, źródła pozwalającego na takie coś należy szukać w sercu duszy, zwanym też Kryształem Duszy. Mają one przeróżne kolory, nawet takie, o jakich nigdy nie słyszano. Jest on swoistego rodzaju silnikiem napędzającym duszę.

Jego funkcjonowanie zbliżone jest do działania serca w żywym organizmie. Kryształ ten może żyć wiele lat nawet po śmierci ciała, co pozwala na reinkarnację duszy do czasu, póki jego moc nie wygaśnie. Wtedy powiernik śmierci przychodzi po takiego ducha, zabiera jego Kryształ do pałacu stwórcy, do komnaty zwanej Komnatą Kryształów. To nieskończona przestrzeń, w której spoczywają martwe kryształy. Nie wiadomo, ile dokładnie jest ich aktualne, gdyż ta liczba rośnie z każdym dniem, a na cmentarzu znajdują się wszystkie kryształy pochodzące z każdej części wszechświata.

Warto też wspomnieć, że Cyrk Cienia znalazł sposób, aby wyciągnąć Kryształ Duszy z ciała wybranej ofiary. Wtedy ten otwiera się, tworząc z kryształu piękny, błyszczący kwiat. Jak dokładne im się to udało, nie jest pewne, prawdopodobnie ma to związek z Pustką, która jako jedyny element magii nie jest do końca zbadany pod kątem jej funkcjonowania i oddziaływania na wszystko, co jest dookoła. Dzięki tej zdolności mogą zamienić tego kogoś, komu wyjęto kryształ w swojego lojalnego sługę, który albo stanie się posłuszną marionetką, albo unicestwia go z tego świata. Jest jednak możliwość uratowana takiej osoby: jednym ze sposobów jest włożenie Kryształu Duszy na swoje miejsce w przeciągu określonego czasu. Jeśli się to nie uda, trzeba z całego serca chcieć powrotu takiej osoby, gdyż po upłynięciu czasu ten, który stracił Kryształ zacznie być wymazywany, zamieniając się w złote iskierki światła ulatujące na wszystkie strony, a następnie całkowicie znikając. Można też zwrócić się z modlitwą do Stwórcy o pomoc o przywrócenie takiego nieszczęśnika do świata żywych. Jednak wymagana jest odwaga oraz poświęcenie.

Skoro przyszły adept poznał czym jest Kryształ Dusz, musi też poznać że posiada on w sobie zapieczętowany pierwiastek magii, który może aktywować się pod wpływem zagrożenia życia. Zdarzają się jednak nieliczne przypadki, gdzie dziecko już urodzi się z odblokowanym pierwiastkiem magicznym. Takie dzieci nazywane są Dziećmi Indygo. Dla nich magia nie ma żadnych tajemnic, chłoną jej opanowanie znacznie szybciej niż pozostali. Jednak ma to swoją cenę: ich życie jest zdecydowanie krótsze, dlatego tacy osobnicy nie dożywają nigdy starości. Ich wiek zgonu przeważnie przypada na około trzydzieści lat. Wracają do pierwiastka zapieczętowanego w Krysztale Dusz; warto wspomnieć, że po zdjęciu pieczęci aktywuje się tylko jedna jego część np. pierwiastek magii żywiołów, magia ognia. Nigdy nie aktywują się wszystkie na raz, gdyż mogłoby to zabić istotę, w której takie coś się ujawnia.

Inaczej jest w przypadku alchemii, która pozwala przeniknąć cząstce duszy oraz pierwiastka do danego wytworu alchemicznego. Tylko alchemicy posiadają możliwość regeneracji duszy. Nikt do końca nie jest pewien na jakiej zasadzie to działa. Mówi się tylko, że jest to wynik anomalii magicznej, który powstał w wyniku narodzin magii cienia, a ona swoją obecnością uszkodziła serca potomków Stwórcy. Kiedy oni postanowili z fragmentów swojego regenerującego się serca stworzyć istoty podobne sobie, losowo dostają anomalie na duszy pozwalające im tworzyć alchemiczne wytwory. Dlatego jest tak niewielu alchemików: takie uszkodzenie duszy pojawia się raz na sto lat. Z tego też powodu pieczołowicie dba się o nich, gdyż są najmniej liczną grupą. Jednak każdy dar ma swoją cenę, więc alchemicy, w zamian za tworzenie mikstur, zaklinanie przedmiotów, płacą wysoką cenę: jeden wytwór alchemiczny skraca ich życie od jednej minuty do godziny a nawet całkowicie może odebrać im życie, w zależności od zaawansowania przepisu alchemicznego i nie jest im dana reinkarnacja. Po śmierci Kryształ Duszy alchemika po prostu przestaje działać, a jego dusza umiera.

Garnetowe Bransolety

To magiczny przedmiot używany przez Babcię aby zmuszać pozbawione Kryształu Duszy istoty do wypełniania wiernej jej służby. Bransolety przypominają małe nadgarstniki mające około ośmiu centymetrów długości. Idealnie zakrywają część od nadgarstka do mniej-więcej połowy przedramienia. Nie mają żadnych zatrzasków, zaczepów czy innego zamknięcia. Wyglądają tak, jakby można było je założyć tylko poprzez wsunięcie je na rękę. Wykonane są ze złota lub srebra, w zależności od stopnia wartości takiego sługi, zgodnie z regułami znanymi i ustalanymi jedynie przez Babcię. Srebrne bransolety można zobaczyć np. u Cavo, strażnika Evicty; natomiast złote chociażby u Jokera.
Posiadają one duże kryształy po jednym na każdej bransolecie. Mają one różne kolory, a co za tym idzie: mogą mieć odcień od czarnego bo czystą biel. Te kryształy są magicznie zaklęte tajemną magią oraz pewnym odłamem magii Pustki. Pozwalają istocie, której został wyjęty Kryształ Duszy nadal egzystować, a raczej żyć. Kryształy w bransolecie zastępują brakujące “serce” duszy, utrzymując stworzenie przy życiu. Działa to na zasadzie maszyn podtrzymujących życie, z tą jednak różnicą, że taka osoba może normalnie funkcjonować bez większych manipulacji wewnątrz ciała.
W momencie, kiedy bransolety zostają zdjęte, tudzież zniszczone, taka istota po prostu umiera. Babcia używa ich, aby szantażować swoje sługi do wierności i lojalnością. Wie, że zrobią dla niej wszystko za cenę życia.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Kryształy Dusz
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Last Bastion :: 

Institute of War

 :: Encyklopedia :: Magia i Alchemia
-
Wymiana
Forum oparte na realiach gry firmy Riot Games, League of Legends. Styl został wykonany przez Przyczajoną Grafikę z Monochrome Layouts. Prosimy uprzejmie o niekopiowanie treści zamieszczonych na łamach forum.
Fragment kodu w ogłoszeniach: ©corazon