IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Alchemia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar

http://last-bastion.forumpolish.com
Liczba postów : 202
Dołączył/a : 25/11/2016

#1PisanieTemat: Alchemia   Pią Cze 09, 2017 2:53 pm

Alchemia

Alchemia, jest sztuka kreacji oraz tworzenia. To najstarsza z dzień magii, której wyjątkowości dodaje fakt, że tylko nieliczni są w stanie nią władać oraz pojąć jej tajniki.
Pierwszym alchemikiem był Guidon. To on dzięki łączeniu tego co miał pod ręką stworzył istotę żywą oraz magię. Wprawdzie, z początku robił to czystym przypadkiem, tak w późniejszym okresie doskonale wiedział, co z czym można, a czego nie można łączyć. Jak w ogóle działa alchemia? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe. Przede wszystkim, nie wystarczy zebrać odpowiednie składniki, zmieszać je i wszystko będzie gotowe. Potrzeba bardzo istotnego elementu jakim jest opiłek z Kryształu Duszy. Nie jest trudno go zdobyć pod warunkiem, że się urodziło mając złote serce duszy. Zdarza się to raz na tysiąc istnień, dlatego alchemików jest bardzo mało na świecie a alchemia sama w sobie dopiero raczkuje.

Złote serce duszy powstaje w wyniku zmieszania się wszystkich rodzajów magii w jednym ciele. Wprawdzie niweluje to możliwość parania się jakąkolwiek magią, ale daje możliwości na coś zdecydowanie bardziej wyjątkowego. Osoba posiadająca złote serce może wyjmować jego niewielki fragment, który po wydostaniu się na zewnątrz zamienia się w magiczny pył. Kryształ Duszy regeneruje się, dlatego alchemik może sobie na to pozwolić. Kiedy powstaje pyłek, posiada on magiczną zdolność łączenia przedmiotów, tworząc tym samym inne, trwałe lub krótkotrwałe wytwory alchemiczne. W taki właśnie sposób, powstaje wiele mikstur, trucizn, maści czy zaklętych przedmiotów. W zależności od tego, co zostanie ze sobą połączone, taki będzie efekt. Dlatego trzeba bardzo uważać co się ze sobą zamierza zmieszać, gdyż może się to skończyć chociażby uzyskaniem oślich uszu na dość długi czas, ewentualnie wysypki czy czkawki, podczas której będzie się wypuszczało z ust bańki mydlane. Alchemia nigdy nie jest taka sama, może być podobna, ale identyczna. Każdy alchemik ma swoje sposoby na wytwarzanie magicznych wytworów. Jest tylko jedna rzecz, jaka się powtarza: używanie opiłku Kryształu Duszy.

Z racji swojej rzadkości, alchemicy postanowili chronić swoje sekrety. Z tego też powodu stworzyli alfabet runiczny znany tylko i wyłącznie przez nich samych. Przekazują tę wiedzę innym alchemikom. Runy zostały zaprojektowane w taki sposób, że tylko osoba posiadająca weń Złoty Kryształ Duszy odczyta treści zapisane w księgach czy zwojach, a nawet kręgach zapisanych przez alchemików. Dodatkowo alchemii można się uczyć tylko w Demacii, w Akademii Alchemii oraz Magicznych Stworzeń, ponieważ właśnie w tym państwie najczęściej rodzą się alchemicy, porównując do reszty świata.

Trzeba także dodać, że każdy narodzony przyszły alchemik zostaje wraz z rodziną zabrany do Akademii Alchemii oraz Magicznych Stworzeń, aby być pod stałą kontrolą. Wynika to z tego, że alchemicy, z racji swoich zdolności mają dużo słabsze zdrowie niż inni. Częściej chorują, a przede wszystkim dłużej. Wszystko jest wynikiem tego, że ich Kryształ Duszy jest nieco słabszy niż pozostałe i zmusza duszę oraz ciało do wytwarzania większej energii, a to bardzo oba te elementy osłabia. Niemniej, nie skraca to w żaden sposób życia alchemika, chyba, że nastąpił jakiś wypadek podczas pracy nad wytworami alchemicznym. Wciąż jednak zastanawiacie się, w jaki sposób takie nowo narodzone dziecko zostaje odnalezione, prawda? Otóż, alchemik jest w stanie zobaczyć, albo wręcz wyczuć taki sam kryształ duszy jak jego własny. Wciąż jednak nabycie tej umiejętności wymaga lat doświadczenia, więc wykazują się tą umiejętnością jedynie starzy alchemicy.

Alchemicy posiadają pewne stopnie wtajemniczenia, które mają swoje symbole: pies przedstawia początkującego, kogut średnio zaawansowanego, sowa jest poza mądrością symbolem zaawansowanego alchemika, oraz smok przedstawia mistrza.. Wszystkie takie informacje zawarte są na specjalnej legitymacji wydawanej na początku nauki i uzupełnianej za każdym razem kiedy zmienia się poziom pretendenta. Alchemicy mają dzięki temu pewne ulgi czy zniżki jak chociażby darmowe leczenie u niektórych lekarzy, darmowe przejazdy komunikacji miejskiej Piltover czy też nawet Tailwindem Janny, tańszy zakup przedmiotów, zniżki u kowali, a nawet w niektórych barach mogą pić za darmo. To ostatnie jest często wykorzystywane, gdyż alchemicy mają organizmy bardzo odporne na alkohol co jest nie lada zagadką, ponieważ są mało odporni na bakterie. Wielu alchemików mających stopień trzeci wtajemniczenia może posiadać własny zakład alchemiczny, na który dostaje specjalne pozwolenie. Dodatkowo, może posiadać chowańce mogące mu pomagać w tej pracy.

Warto także wspomnieć, że wszystkie wytwory alchemiczne jakie stworzył alchemik będą działać dopóki on lub ona będzie egzystować na ziemskim padole. Z racji takiej, że używają swojego Kryształu Dusz wszystko traci swoje zdolności gdy ciało umrze a dusza zejdzie ze świata żywych: nie może już w nim funkcjonować a jej energia przestaje być osiągalna w świecie w jakim się znajdowała. Z tego powodu alchemicy muszą spisywać dla potomnych każde swoje wytwory, gdyż zostałyby zapomniane na wieki.

Bycie alchemikiem to prawdziwy zaszczyt, ale trzeba liczyć się z wielką odpowiedzialnością jaka spoczywa na takiej osobie. Wszystko, nad czym pracuje powinno służyć, a nie szkodzić. Dlatego ci, co złamali to prawo są bezwzględnie ścigani i skazywani na śmierć. Alchemia jest potężną siłą, dlatego wszystko musi przebiegać pod okiem mistrzów, sprawujących pieczę nad wszystkimi innymi aby nie nadużywano alchemii w znaczącym stopniu. Na tworzenie potężnych i silnych wytworów potrzebna jest zgoda Mistrzów. Zdarza się dość często, że nie zezwalają na wytworzenie czegoś co według nich jest niebezpieczne, za silne lub mogłoby zaszkodzić w inny sposób otoczeniu. Dlatego też powstała lista wszystkich alchemików aby wiedzieć, czy ktoś nie próbuje łamać wyznaczonych reguł. Każdy jest zapisany na tej liście wraz z dokonaniami oraz ich oceną przez Mistrzów, a te listy wciąż rosną. Młodym alchemikom dodatkowo przydziela się po dwóch opiekunów, którzy - zmieniając się ze sobą - uczą adepta podstawowych zasad oraz tworzenia wytworów w taki sposób, aby nie łamać ustanowionych zasad. Niestety, zdarzyło się że pewien alchemik złamał zasady, zamordował swoich opiekunów, po czym zniknął. Powiada się, że znalazł sposób na wieczną młodość, ale nikt jeszcze nie odkrył tej tajemnicy a każdy, kto natrafił na jego trop znikał w tajemniczych okolicznościach.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Alchemia
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Last Bastion :: 

Institute of War

 :: Encyklopedia :: Magia i Alchemia
-
Wymiana
Forum oparte na realiach gry firmy Riot Games, League of Legends. Styl został wykonany przez Przyczajoną Grafikę z Monochrome Layouts. Prosimy uprzejmie o niekopiowanie treści zamieszczonych na łamach forum.
Fragment kodu w ogłoszeniach: ©corazon