IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Niekanoniczne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar

http://last-bastion.forumpolish.com
Liczba postów : 202
Dołączył/a : 25/11/2016

#1PisanieTemat: Niekanoniczne   Pią Cze 09, 2017 3:24 pm

Last Bastion
Last Bastion, zwana potocznie LB lub Światłem Runetery została powołana bardzo dawno, nikt jednak nie wie dokładnie kiedy. Wszystko, co związane z powstaniem Bastionu owiane jest tajemnicą. Tak samo jest z ich siedzibą. Podobno to przepiękny, biały pałac skryty gdzieś na ziemiach Runeterry. Prawda jest jednak inna, jeśli chodzi o kwaterę główną: ta znajduje się na magicznej wyspie lewitującej wysoko ponad chmurami. Dostać się tam można tylko poprzez specjalne, magiczne klucze jakie posiadają członkowie. Wiadome jest natomiast, że jej przywódcami jest pięcioro młodych osób. Kim tak naprawdę są wiedzą jedynie członkowie Last Bastionu. Organizacja finansowana jest z pieniędzy przekazywanych przez władców państwa, a także od samych jej członków. Jednak ci drudzy nie muszą robić tego obowiązkowo. Robią to, jeśli tego chcą. Bastion zajmuje się zwalczaniem Pustki. Wynajdują coraz to nowe sposoby na jej unicestwienie. Cała organizacja podzielona jest wewnętrznie na swojego rodzaju oddziały: zewnętrzne oraz wewnętrzne. Te pierwsze zajmują się rzeczami w kwaterze głównej, którym są zajmowanie się papierami, badaniami nad Pustką, przygotowywanie nowych rodzajów technologii służącej do zwalczania Pustki. Druga frakcja działa w terenie. Poszukują informacji o miejscu pojawiania się obcych stworzeń, jak przebiegają mutacje, gdzie otwierają się portale, zwalczają lub łamią istoty spaczone energią. Wszyscy ściśle ze sobą współpracują będąc w stałym kontakcie chociażby przez specjalne komunikatory. Organizacja posiada technologię tak rozwiniętą jak ta w Piltover.

Członkowie Bastionu zobligowani są do zachowania tajemnicy, z tego też względu rzucono na nich specjalne zaklęcie uniemożliwiające powiedzenie prawdy dotyczącej Last Bastionu. Jeśli ktoś zdecyduje się odejść jego pamięć dotycząca organizacji zostaje skasowana. Chcąc wrócić, jest ona odblokowana. Nikt nie wie, na jakiej zasadzie to działa, a pogłoski wśród członków donoszą, że ma to związek z potężną magią któregoś z członków. Z racji tego, że jest to tajna organizacja nikt nie wie o ich istnieniu. Wszystkie działania organizacji są skrzętnie ukrywane, tak aby niepotrzebnie nie wzbudzać paniki wśród innych. Stąd też nie posiada żadnych relacji między innymi organizacjami. Ostatni Bastion bardzo ostrożnie dobiera członków, których od małego obserwuje i kieruje ich życiem, aby w ostateczności wcielić w swoje szeregi. Mimo, że pracują z ukrycia, pełnią bardzo istotną rolę w całej Runeterze, gdyż poświęcili się na walce z Pustką, największym zagrożeniem dla świata.

Shadow Circus
Tajna organizacja, która pod swoją pieczą ma istoty spaczone Pustką. W pewnym sensie stali się dla nich domem. Ich siedziba znajduje się gdzieś na morzu, na niewielkiej wyspie którą kiedyś zaatakowała Pustka. Dawniej na tej wyspie znajdowało się miasteczko o sielankowym stylu życia. Było tak do czasu, kiedy pojawił się portal a Pustka zaczęła pożerać ląd. Przeżyło tylko kilkoro nielicznych szczęściarzy, którzy zebrali się w grupę, aby jakoś przetrwać. Odrzuceni przez społeczeństwo powrócili na rodzinną wyspę. Uznali, że zemszczą się za potraktowanie ich jak najgorsze zło zamiast im pomóc. W tym ataku jednak coś zyskali. Każde z nich odkrywało swoje moce stopniowo. Jedynym ocalałym miejscem okazał się być cyrk oraz jego okolice, który stał się siedzibą Shadow Circus. Z początku grupa nie mogła się razem porozumieć. Ciągle występowały spory o władzę. Wojna o dowodzenie między członkami była tak duża, że prawie pozabijali się nawzajem. Tylko dlatego, że zjawiła się, zwana przez nich Babcia nie doszło do rozlewu krwi. Babcia pomogła wszystkim opanować swoje moce, a także obdarowała ich nowymi. W zamian za to mieli dla niej pracować i zdobywać coś, co nazywa Soul Crystals. Oczywiście wszyscy zgodzili się bez namysłu. Wszak otrzymali moc, dzięki której byli wstanie gnębić tych, co ich odrzucili.

Nazwali się Shadow Circus (Cyrkiem Cienia), gdzie nazwa częściowo nawiązuje do ciemnej strony, jaką jest Pustka. Na jej czele stoi nie kto inny jak wspomniana Babcia, która nigdy nie pokazuje swego prawdziwego oblicza. Jest nazywana Mistrzem Cyrku Cienia (The Shadow Circus Master). Tuż pod nią są: Joker - Mistrz Psot (Master of Mischief), Solar będący Władcą Marzeń Sennych (Ruler of the Daydreams), Lunar jako Władca Koszmarów (Ruler of the Nightmare), Eden, która jest Władczynią Iluzji (Ruler of the Ilussions) oraz Harphy, Władczyni Melodii (Ruler of the Melody). Ci zaś mają pod sobą swoich pomagierów, których tworzą właśnie za pomocą Kryształów Dusz. Nikt nie wie dokładnie, jak to do końca działa, gdyż wszystko ma swoje podłoże w energii Pustki. Wiadome jest, że kiedy kryształ ów opuści ciało oraz duszę, jego właściciel staje się szmacianą lalką. Kontrolując moc kryształu można kierować jego właścicielem, jednak nie zawsze. Czasami można przejąć jego moc, a właściciel po prostu przestaje istnieć, zamieniając się w złote iskierki, które pękają niczym bańki mydlane. Jednym słowem: zostaje wymazany z tego świata. Można jednak taką osobę przywrócić, ale nikt jeszcze nie doszedł jak tego dokonać. Cyrk Cienia rywalizuje z Ostatnim Bastionem, gdyż ci walczą z tym, co dało im potężną moc. Z racji tego, że są tajną organizacją ne wiadomo, czy mają jakieś relacje z innymi ugrupowaniami nie licząc LB, gdyż ci wiedzą o sobie nawzajem.

Gildia Najemników
Jej wiek datuje się na około czterdzieści lat, a a jej żywot rozpoczął się w Bilgewater. To, w jaki sposób powstała jest nie do końca wiadome. Ponoć tylko kilku najstarszych najemników pamięta tamte czasy, jak i prawdziwą historię.

Niegdyś najemnicy byli pojedynczymi jednostkami, których w barach było, przysłowiowo na pęczki. I właśnie to było czynnikiem jakim pewna grupa ludzi - potocznie zwanych czarnymi płaszczami, tudzież nocnymi zbójami - zaczęła kierować się planując stworzenie gildii. Pierwsi nazwani zostali tak od specyficznego ubioru, jakim były właśnie czarne płaszcze, zaś drudzy mieli zwyczaj zostawiania nieśmiertelnika przy swoich ofiarach. Nie wiadomo dlaczego wspomina się o nich w historii, ale dzisiejsi najemnicy noszą zarówno czarne płaszcze mającym symbol gildii, jak również identyfikatory łudząco podobne do wspomnianych nieśmiertelników.
Pierwszą siedzibą gildii stała się niewielka tawerna, którą założyciele nabyli zbierając środki przez kilka lat. Z czasem zaczęli oni wcielać w szeregi gildii inne samotnie pracujące istoty o przeróżnych profesjach. Ten krok pozwolił gildii rozwijać się, a do tego przynosić całkiem pokaźne zyski co dało opcję solidniejszej wpłaty dla członków. Gildia zaczęła nabierać sławy, co zaczęło zwracać uwagę innych grup. Jedną z nich byli piraci, którzy połasili się na majątek gildii. Zrabowali ją a siedzibę spalili. Najemnicy jako nieugięci przez swoją profesję istoty nie zamierzali się poddać po takim niepowodzeniu. Odbudowali siedzibę, która była jeszcze większa i solidniejsza niż poprzednia. Jednak piraci nie zamierzali odpuszczać. Postanowili gnębić gildię póki ci nie postanowili zrobić z tym porządek. Utarli nosa swoim prześladowcom, ośmieszając ich przed całym Bilgewater.

Mijały lata, a piracka utopia stawała się za mała. Gildia postanowiła zwiększyć zasięg swoich usług na cały teren Runeterry. Ich obecność przyjęła się prawie wszędzie poza Ioniią, skąd wypędzili ich wojownicy równowagi, jak i tereny Shurimy nie przyjęły ich życzliwie. Mogli tam jednak funkcjonować, ale Azir kategorycznie zabronił budowy jakichkolwiek struktur.
Hierarchia w tak wielkiej gildii musiała zaistnieć. Pojawił się podział numeryczny, gdzie im ktoś posiadał wyższy numer, tym wyżej jest na szczeblach hierarchii. Na czele każdej siedziby gildii stoi sędziwy członek, mający wieloletnie doświadczenie w fachu i nazywany jest żartobliwie Dziadem. Czasami, zdarza się, że w większych siedzibach posiada pomocników, mających podobne uprawnienia takie, jak on sam posiada.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Niekanoniczne
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Last Bastion :: 

Institute of War

 :: Encyklopedia :: Organizacje
-
Wymiana
Forum oparte na realiach gry firmy Riot Games, League of Legends. Styl został wykonany przez Przyczajoną Grafikę z Monochrome Layouts. Prosimy uprzejmie o niekopiowanie treści zamieszczonych na łamach forum.
Fragment kodu w ogłoszeniach: ©corazon